-
Reklam
Anasayfa Genel Haberler ODTÜ’lü gençler yelkende gelecek arıyor
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ODTÜ’lü gençler yelkende gelecek arıyor PDF Yazdır e-Posta
Haberler - Genel Haberler
Salı, 27 Aralık 2016 00:36Onlara “Ankara’nın yelkenci çocukları” diyorlar… “Onlar” dediğimiz ODTÜ’nün Yelken Takımı… Üniversite çatısı altında 2012 yılında bir araya geldiler, 2013’ten bu yana da yarış parkurlarında boy gösteriyor ve derecelere adlarını yazdırıyorlar. MIYC, bu gençlere kucak açmış durumda… Hedefleri büyük ama amaçlarına ulaşabilmeleri için sponsor bulmaları gerek…

ÖDTÜ çatısı altında 2012 yılında bir araya gelen deniz sevdalısı 6 gencin amacı önceleri öğrencileri ADB sınavlarına hazırlamak ve “denizciliğe” yeni neferler kazandırmaktı… Ancak ilerleyen günlerde ilgi alanlarını yelkene kaydırdılar ve 2013’te ODTÜ Yelken Takımı’nı kurdular.

Bugüne kadar “fırsat bulabildikleri” yarışlara katıldılar ve çoğunda dereceye de girdiler.

“Fırsat”, bu öğrenciler için “mali kaynak” demekti… Ankara’da deniz olmadığı için bir yerlere gitmeleri gerekiyordu. Bu da yol ve konaklama gideri, yarış katılım bedeli, özetle “para” anlamına geliyordu. Tek kaynakları “harçlıklarından ayırabildikleri paydı”ÖNCE OKUL, ARDINDAN MIYC DESTEKLEDİ

Onların bu azmini ve çabasını dikkate alan ODTÜ Spor Müdürlüğü, gençlere çalışabilecekleri tesis olanağı sundu, yolculuklarının giderlerini üstlendi. Bu “itici güç” sayesinde üye sayıları kısa sürede 250’yi aştı.

Teorik ve pratik eğitimlere ağırlık vererek takımlarına yeni üyelerin katılmasını sağladılar. Eğitimdeki sistematik yapı, üyelerin birbirleri ile rekabet edebilecek düzeye gelmesi ve “kendi aralarında en iyi olabilmeleri” üzerine kuruluydu.

Topluluk içindeki sayları yükseldikçe, yat sınıfı ile sınırlı kalmayıp HS sınıflarına uzandılar, Pirat yarışlarına katılmaya başladılar.

Ankara’nın bu yelken heveslisi gençlerine MIYC (Marmaris Uluslararası Yat Kulübü) kucak açtı. Her fırsatta onları Marmaris’te, “ailelerinin bir üyesi gibi” karşıladılar. Sağlayabildikleri tüm olanakları gençlere sundular. İkincil durakları ise Urla oldu.
GENÇLER SPONSOR ARIYOR


ODTÜ Denizcilik ve Yelken Topluluğu, şimdi Marmaris ve İzmir’de olduğu gibi, Bodrum ve İstanbul’da da en azından belli yarışlara katılmak, iddialı takımlar arasında deneyim kazanmak, ardından da iddialarını ortaya koymak istiyorlar.

Ama bu hedeflerine ulaşabilmeleri için ön koşul bir destekçi yani “sponsor” bulabilmeleri…

Şimdi, 2017 planlarını yaparken var güçleri ile bu konuya odaklanmış durumdalar. MIYC Kış Trofesi’nin ilk ayağına girecekler ama sürdürmeleri arayışlarının sonuçlarına bağlı…ODTÜ Denizcilik ve Yelken Topluluğu’nu daha yakından tanımak ve iletişime geçmek için:

odtudyt
odtudyt
ODTÜ Denizcilik ve Yelken Topluluğu
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir


Kaynak: TurkSail

Lütfen yorum ekleyebilmek için sisteme giriş yapın veya üye olun.


Bu sayfayı beğendiğiniz sitelerde paylaşabilirsiniz
Reddit! Del.icio.us! Google! Live! Facebook! StumbleUpon! MySpace! Twitter! LinkedIn!
Son Güncelleme: Salı, 27 Aralık 2016 01:24
 
Bu Bölümden Rastgele Seçilenler


 


Reklam

Anketler

Bakanlığın ikinci Türk bayrağına geçiş hamlesi, vergi ve marina bağlama ücretlerinde indirim bu kez beklenen sonucu verecek mi?
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam


Reklam
Reklam